Nova pobeda Barselone, gol Pedra sa pola terena

BEOGRAD, 15. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Barselone su na svom terenu protiv Deportiva iz La Korunje zabeležili sedmu uzastopnu pobedu - 3:0, i sada imaju šest bodova više od drugoplasiranog Reala iz Madrida, koji danas gostuje kod Almerije.

Aktuelni prvak sveta, Evrope i Španije i na ovom meču pokazao je da ulazi u najbolju formu kada je najpotrebnije, a protiv Deportiva je junak večeri bio Pedro Rodrigez zbog načina na koji je postigao drugi gol za domaće.

Igrao se 69. minut, kada je čuvar mreže Deportiva Danijel Aransubija ispucao loptu, a Pedro Rodriges je prihvatio i gotovo sa pola terena poslao u gornji desni ugao gola gostiju.

Prethodno je Barselona do prednosti došla u 15. minutu, kada je Ćavi Hernandes asistirao Bojanu Krkiću, koji je postigao svoj deveti gol u sezoni.

Konačan rezultat postavio je u 72. minutu igrač sredine terena Jaja Ture, koji se najbolje snašao posle kornera i volej udarcem zatresao mrežu.