Trijumf Kenijaca na Beogradskom maratonu

BEOGRAD, 18. aprila 2010. (Beta) - Kenijski atletičar Džonston Kibet Majo pobedio je na 23. Beogradskom maratonu, na kome su trkači iz Kenije potvrdili dominaciju osvojivši prvih pet mesta.

Džonston Kibet Majo je trku završio za dva sata, 16 minuta i 23 sekunde. Majo, koga zovu "lav sa Kilimanddzara" je bio favorit i po dolasku u Beograd obećao je da će pobediti.

"Trka je bila teška, toplo je, ali imao sam dovoljno samopouzdanja. Na 38 kilometru znao sam da ću pobediti i nisam imao problema. Maraton je dobro organizovan", rekao je Majo.
Drugo mesto osvojio je Feni Kipkorir Kibet sa 2:18,15, dok je treći kroz cilj poršao Pol Lomon Lopio sa 2:18,19.

Četvrto mesto osvojio je Semi Kibet Rodih sa 2:19,29, a peto Viktor Kiprono Kimeli sa 2:20.25.

Na maratonskoj trci učestvovalo je 259 atletičara iz 24 zemlje.