Pobede Partizana i Spartaka

BEOGRAD, 18. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu Rada sa 2:1 u 24. kolu srpskog prvenstva i zaostatak za vodećom ekipom Super lige Crvenom zvezdom smanjili na dva boda.

Partizan je poveo u 34. minutu kada je Marko Jovanović proigrao Almamija Moreiru, koji je loptu primio na grudi i lobovao golmana Rada Bratislava Danilovića.

Kapiten Saša Ilić vođstvo je udvostručio u 48. minutu kada je odbrana Rada loptu posle ubacivanja Marka Lomića iz kornera sa leve strane ispucala na ivicu šesnaesterca. Sačekao ju je Ilić i preciznim šutem po zemlji i drugi put matirao Danilovića.

Rad je jedini gol postigao u 57. minutu, ali su i za taj pogodak zaslužni crno-beli. Štoper Partizana Vojislav Stanković loše je gradio jednu povratnu loptu, a golman Mladen Božović oklevao da je ispuca, što je iskoristio Milan Pršo i postigao gol za Rad.

"Građevinari" su u 78. minutu mogli i do izjednačenja, ali je Branislav Ristić posle slobodnog udarca glavom šutirao za malo pored gola.

Partizan je, ipak, zaslužio pobedu na debiju Aleksandra Stojanovića na funkciji trenera aktuelnog šampiona Srbije, pošto je dominirao i imao više prilika. Najbliži golu bio je Lomić, koji je u 28. minutu iz prekida pogodio prečku.

Svi igrači Partizana na teren su izašli sa majicama sa natpisom "Fejsa" čime su pružili podršku povređenom saigraču Ljubomiru Fejsi, koji će zbog operacija kolena morati da pauzira šest meseci.

Partizan je u dosadašnjem toku sezone osvojio 60 bodova, dva manje od Crvene zvezde, koja je juče osvojila samo bod na gostovanju kod Borca u Čačku - 3:0.

Treće mesto ponovo je sa 42 boda preuzeo Spartak, koji je u derbiju kola u Novom Sadu savladao Vojvodinu sa 1:0 i vratio se na poziciju koja donosi i izlazak na evropsku scenu naredne sezone.

Pobednički gol za Spartak postigao je u 39. minutu utakmice Nikola Milanković, koji je posle kornera sa desne strane bio najviši u skoku i glavom sa pet metara zatresao mrežu domaćina.

Vojvodina je utakmicu završila sa 10 igrača na terenu, pošto je Naemeka Ađuru isključen u sudijskoj nadoknadi jer je glavom udario protivničkog fudbalera dok je igra bila u prekidu.

Crveno-beli iz Novog Sada su možda i nezasluženo izgubili, pošto ih je sudija, kako se činilo, oštetio jer nije pokazao na penal kada je jedan fudbaler Spartaka rukom u svom kaznenom prostoru zaustavio šut Gorana Smiljanića.

Novosadski tim tako je praktično izgubio šansu da se preko prvenstva izbori za učešće u kvalifikacijama za Ligu Evropa, pošto mu Spartak sada beži osam bodova, ačetvrtoplasirani OFK Beograd šest.

OFK je juče golovima Nemanje Milića pobedio Mladi Radnik sa 2:0. Ubedljiva je bila i Jagodina, koja je savladala BSK sa 4:1.

Poslednjeplasirani Čukarički je savladao Napredak sa 2:1 i zadržao šanse da sačuva prvoligaški status, dok je Javor bio bolji od Smedereva - 1:0. Hajduk i Metalac su igrali podelili plen odigravši nerešeno 1:1.

Vojvodina - Spartak 0:1 (0:1)