Borusija zbog autogola ostala na petom mestu

BEOGRAD, 17. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda primili su gol u 89. minutu utakmice sa Hofenhajmom za konačnih 1:1 u 31. kolu Bundeslige u kome su mogli da dođu do trećeg mesta na tabeli prvenstva Nemačke, poslednjeg koje vodi u Ligu šampiona.

Borusija je i bila na dobrom putu, pošto je povela golom Paragvajca Nelsona Valdesa koji bi joj, da je rezultat ostao nepromenjen, doneo napredak na tabeli, odnosno preskakanje Bajera iz Leverkuzena i Verdera iz Bremena.

Mats Humels je, ipak, u 89. minutu pokušao da preseče pas Karlosa Eduarda ka Vedadu Ibiševiću i nesrećno pogodio sopstvenu mrežu za izjednačujući gol, pa je šansa Borusije propala, barem privremeno.

Borba će se nastaviti u finišu sezone, pošto Borusija ima 53 boda, samo jedan manje od Bajera i Verdera, koji je juče u gostima kod aktuelnog šampiona Volfsburga pobedio sa 4:2. Bajer je izgubio na gostovanju kod Štutgarta 1:2.

Vodeći Bajern iz Minhena deklasirao je Hanover sa 7:0, dok je njegov jedini rival za titulu prvaka Šalke, bio bolji od Borusije iz Menhengladbaha 3:1.

Ajntraht i Herta iz Berlina su u poslednjoj utakmici kola u Frankfurtu igrali nerešeno 2:2 što je rezultat koji je obe ekipa ostavio na pređašnjim pozicijama.

Tim iz Frankfurta je deveti na tabeli, dok je Herta ostala na začelju sa pet bodova zaostatka za ekipama koje su van zone ispadanja.

Prvi gol za Hertu postigao je reprezentativac Srbije Gojko Kačar.

Štutgart - Leverkuzen 2:1 (1:1)