Roma pobedila u rimskom derbiju

BEOGRAD, 18. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Rome pobedili su u gradskom derbiju sa Lacijom sa 2:1 i sprečili pokušaj milanskog Intera da se u 34. kolu prvenstva Italije vrati na lidersku poziciju.

Najzaslužniji za pobedu Rome u rimskom derbiju bio je reprezentativac Crne Gore Mirko Vučinić, koji je postigao oba gola za svoj tim.

Prvi gol Vučinić je postigao iz penala dosuđenog zbog prekršaja srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova nad Rodrigom Tadeijem.

Prvi gol na utakmici, ipak, postigao je Lacio, preciznije Tomazo Roki.

Lacio je potom imao i sjajnu šansu da sa bele tačke duplira vođstvo, pošto je u 48. minutu Marko Kaseti oborio Stefana Maurija. Golman Rome Žulio Seržo odbranio je, međutim, šut Serđa Flokarija.

Potom je na scenu stupio Vučinić, koji je Romi doneo preokret i povratak na čelo tabele Serije A posle dva dana.

Roma je u dosadašnjem toku sezone osvojila 71 bod, dok je branilac titule prvaka Inter sakupio 70 bodova. Inter je u petak savladao Juventus sa 2:0.

Navijači Lacija i Rome sukobili su se pred početak današnjeg derbija italijanskog prvenstva, pa je policija na Olimpijskom stadionu u Rimu morala da ih razdvaja.

Huligani su se gađali petardama sve dok se između dve grupe navijača nije postavio kordon policije.

Početak rimskog derbija je, baš zbog mogućih nereda, pomeren za dva sata unapred.

Duel Lacija i Rome u decembru bio je prekinut oko 10 minuta, takođe zbog gađanja pirotehničkim sredstvima.

Susret iz 2004. godine bio je prekinut na tri minuta, pošto se po tribinama pročulo da je policija ispred stadiona ubila dečaka što je izazvalo nerede, iako se ispostavilo da je informacija bila netačna.

Trećeplasirani Milan je u Đenovi izgubio od Sampdorije sa 1:2 i praktično izgubio šansu da se umeša u borbu za titulu, pošto četiri kola pre kraja sezone ima sedam bodova manje od Rome.

Sampdorija se probila na četvrto mesto na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona sledeće sezone. Tu poziciju do 34. kola zauzimao je Palermo, koji je na Sardiniji igrao nerešeno sa Kaljarijem 2:2 pošto je prvi gol postigao u 88, a drugi u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Fiorentina je u Bergamu izgubila od Atalante sa 1:2, dok je istim rezultatom Napoli u Bariju pobedio istoimeni tim.

Atalanta - Fiorentina 2:1 (1:0)