Zvezda pobedila Hajduk u Kuli

BEOGRAD, 25. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Kuli Hajduk sa 1:0, u utakmici 26. kola Super lige Srbije i vratili se na bod zaostatka za liderom prvenstva Partizanom.

Fudbaleri Zvezde posle pobede, 21. u prvenstvu, imaju 65 bodova, jedan manje od Partizana, koji je u subotu pobedio Metalac sa 3:1.

Jedini gol na utakmici postigao je fudbaler Hajduka Filip Kasalica, koji je u 23. minutu pogodio svoju mrežu.

Fudbaler Zvezde Vladimir Bogdanović centrirao je ka golu Hajduka, ali je Kasalica nespretno reagovao i savladao svog golmana.

Zvezda je u prvom poluvremenu mogla da postigne još koji gol, ali su Kadu i Dejan Lekić bili neprecizni.

U 38. minutu Hajduk je postigao gol, mrežu Saše Stamenkovića pogodio je Branislav Trajković, ali je sudija Slobodan Veselinović zbog ofsajda poništio pogodak.

Na početku drugog poluvremena Nikola Komazec je mogao da izjednači, ali nije uspeo da iskoristi nesigurnu interevenciju golmana gostiju.

Kuljani su mogli do gola i u 70. minutu, kada je Dejan Kekezović sa 17 metara iz slobodnog udarca odlično šutirao, ali je Stamenković ovaj put bio sigurniji i izbio loptu u korner.

Fudbaler Hajduka Komazec je u 90. minutu bio u odličnoj prilici da izjednači, ali je šutirao pored golmana Stamenkovića. Igrači Zvezde su do kraja utakmice sačuvali vođstvo i ostali sa Partizanom u trci za titulu.

Danas igraju još Čukarički i Sartid.

U jučerašnjim utakmicama 26. kola pobede su ostvarili Partizan, Vojvodina, OFK Beograd, Spartak i Borac iz Čačka.

Hajduk - Crvena zvezda 0:1 (0:1)