Ubedljiv pobeda Juventusa, poraz Rome

BEOGRAD, 25. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Juventusa pobedili su Bari sa 3:0, u utakmici 35. kola italijanskog prvenstva, a ubedljiv trijumf ostvario je i Udineze protiv Sijene od 4:1.

Juventus je do 16. pobede u Seriji A došao golovima u drugom poluvremenu. Napadač Vinćenco Jakinta dva puta je pogodio mrežu gostiju, a u strelce se upisao i kapiten Alesandro Del Pjero, iz jedanaesterca.

Crno-beli su se ovom pobedom popeli na šesto mesto i imaju 54 bodova, tri manje od Sampdorije i četiri od Palerma, koji se nalazi na četvrtom mestu koje sledeće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Fudbaleri Sampdorije pobedili su večeras u Rimu Romu sa 2:1 i preuzeli četvrto mesto od Palerma, koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona. Roma je ovim porazom propustila priliku da se vrati na prvo mesto na tabeli.

Roma je povela u 14. minutu golom Frančeska Totija, ali je Đampaolo Pacini sa dva gola u 52. i 85. minutu preokrenuo i doneo važnu pobedu svom timu.

Roma je ostala na drugom mestu sa 71 bodom i ima dva manje od Intera, dok je Sampdorija četvrta sa 60 bodova, dva više od Palerma.

Fudbaleri Udinezea su se pobedom nad Sijenom od 4:1 popeli na 14. mesto i uvećali šanse za opstanak u ligi.

Dvostruki strelac u domaćem timu bio je Simone Pepe, a golove su postigli još Alehandro Sančes i Antonio Di Natale iz penala. Jedini gol za Sijenu postigao je Emanuele Kalajo.

Sijena je posle ovog poraza ostala pretposlednja sa 30 bodova i sledeće sezone takmičiće se u drugoj ligi.

Bolonja je pobedila Parmu sa 2:1 i nalazi se na pet bodova od zone ispadanja, a Lacio je ostvario važan trijumf na gostovanju protiv Đenove od 2:1.

Fudbaleri Kjeva pobedili su u Firenci Fiorentinu sa 2:0 i popeli se na 11. mesto, dok su Napoli i Kaljari odigrali bez golova.