Čelsi silovit protiv Stouka, pobeda Liverpula

BEOGRAD, 25. aprila 2010. (Beta) - Fudbaleri Čelsija pobedili su Stouk sa 7:0, u utakmici 36. kola engleskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Trostruki strelac u pobedi Čelsija bio je Salomon Kalu, dva gola postigao je Frenk Lampard, a u strelce su se upisali i Danijel Staridž i Floran Maluda.

Čelsi je sada prvi na tabeli sa 80 bodova i ima bod više od Mančester junajteda. Do kraja šampionata ostala su još dva kola, a "plavci" će igrati protiv Liverpula i Vigana.

Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostovanju Barnli sa 4:0 golovima u drugom poluvremenu. Dva gola postigao je kapiten Stiven Džerard, Maksi Rodrigez postigao je treći gol za "crvene", a konačan rezultat postavio je Rajan Babel.

Liverpul je sada sedmi na tabeli sa 62 boda, dok je Barnli pretposlednji sa 27 bodova.

Fudbaleri Aston Vile pobedili su gradskog rivala Birmingem sa 1:0 golom Džjemsa Milnera iz jedanaesterca u 83. minutu.

Aston Vila je ovom pobedom "preskočila" na tabeli i Liverpul i Mančester siti i nalazi se na petom mestu sa 64 boda, koliko ima i četvrtoplasirani Totenhem.

Birmingem je siguran u sredini tabele, na devetom mestu sa 47 bodova.