Žigić postigao dva gola, Valensija blizu Lige šampiona

MADRID, 1. maja 2010. (Beta-AP) - Reprezentativac Srbije Nikola Žigić postigao je oba gola za Valensiju kojima je pobedila Espanjol i gotovo osigurala mesto na tabeli Primere koje garantuje učešće u Ligi šampiona sledeće sezone.

Valensija je pobedila Espanjol sa 2:0, a Žigić je golove postigao u 61. i 73. minutu. Valensija se sada nalazi na trećem mestu u šampionatu sa 65 bodova.

Fudbaleri Saragose i Tenerifa zabeležili su u utakmicama 35. kola Primere važne pobede u borbi za opstanak u najkvalitetnijem španskom takmičenju.

Ekipa Sarogose pobedila je u La Korunji domaći Deportivo sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Adrijan Kolunga u 50. minutu.

Reprezentativac Srbije Ivan Obradović odigrao je celu utakmicu za Saragosu.

Saragosa sada ima 37 bodova, dva više od Malage koja se nalazi na 18. mestu u zoni ispadanja.

Malaga je kod kuće remizirala 1:1 protiv Sportinga iz Hihona, a u gostujućoj ekipi nije bilo srpskog internacionalca Milana Smiljanića.

U direktnom duelu sa konkurentom u borbi za opstanak, fudbaleri Tenerifa na svom terenu savladali su Rasing Santander sa 2:1 i izjednačili se na tabeli sa Malagom.

Istim rezultatom poslednjeplasirani Herez kod kuće je pobedio Almeriju i sačuvao teoretske šanse za opstanak u Primeri.