Olimpik iz Marseja osvojio titulu posle 18 godina

BEOGRAD, 5. maja 2010. (Beta) - Fudbaleri Olimpika iz Marseja osvojili su titulu prvaka Francuske, prvu posle 1992. godine, pošto su na svom terenu pobedili Ren sa 3:1 u utakmici 36. kola nacionalnog šampionata.

Do kraja prvenstva ostala su još dva kola, a ekipa iz Marseja sada ima 75 bodova, osam više od Lila i Oksera, odnosno deset od Olimpika iz Liona koji ima meč manje.

Marsej je večeras poveo već u 4. minutu golom Gabrijela Hajncea, ali je u 37. minutu izjednačio Džimi Brijan. Ipak, Olimpik je za samo dva minuta došao do pobede vredne titule.

Mamadu Nijang je u 75. minutu postigao drugi pogodak za Olimpik, a u 77. minutu trijumf domaćina potvrdio je Lučo Gonsales.

Marsejskoj ekipi ovo je osma titula prvaka Francuske.

Olimpik je ove sezone već osvojio jedan trofej, Liga kup, a u finalu tog takmičenja savladao je Bordo sa 3:1.