Poraz srpskih seniora u Havani

BEOGRAD, 17. maja 2010. (Beta) - Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Havani od Kube sa 1:3 (25:21, 18:25, 21:25, 17:25) u drugom od tri prijateljska meča u sklopu priprema za nastup u Svetskoj ligi.

Kubancima je za pobedu nad podmlađenom ekipom Srbije bilo potrebno 99 minuta igre.

Domaćini mini priprema za Svetsku ligu pobedili su i na prvom susretu, ali su tada gostima prepustili dva seta.

Treću prijateljsku utakmicu odbojkaši Srbije i Kube igraće u noći između utorka i srede po srednjo-evropskom vremenu. Povratak seniora Srbije iz Havane predviđen je za 20. maj.

Srbija će ove sezone igrati u Grupi B Svetske lige, a protivnici će joj biti Kina, Francuska i Italija.

Završni turnir Svetske lige igraće se od 21. do 25. jula u argentinskom gradu Kordoba.