GOTOVO JE: Fancuska je pobedila Hrvatsku u finalu Svetskog fublaskog takmičenja!

Francuzi su u svom trećem finalu, drugi put postali šampioni planete! Ponovili su uspeh iz 1998. godine.

Do "Zlatne boginje" su došli posle ludog finala na stadionu "Lužnjiki" u Moskvi.

Francuska je povela autogolom Marija Mandžukića u 18. minutu, deset minuta kasnije izjednačio je Ivan Perišić, koji je nedugo zatim skrivio penal, pa je Antoan Grizman sa "bele tačke" vratio prednost "trikolorima". Na poluvreme se otišlo rezultatom 2:1.

U nastavku su Pol Pogba i Kilijan Mbape projektilima u 59. i 65. minutu "izbušili" mrežu Danijela Subašića za 4:1, pa velika greška golmana Uga Lorisa u 69. minutu nije skupo koštala Francuze. Kapiten "trikolora" je poklonio gol Mandžukiću. Međutim, Hrvati više od toga nisu mogli.

Na kraju, Francuska je postala šampion sveta sa rezultatom 4:2 i
zasluženo došla do završne predstave Mundijala u Rusiji.

Nakon utakmice, odvila se ceremonija na centru terena, a pored predsednice Hrvatske Kolinde Grabar - Kitarović, predsednika Fudbalskog saveza te zemlje, bio je i Vladimir Putin.

Autor: Nadlanu.com/B.M.