Srbija ostavarila istorijsku pobedu nad Nemačkom

PORT ELIZABET, 18. juna 2010. (Beta) - Reprezentacija Srbije ostvarila je u petak veliku pobedu u dramatičnoj utakmici sa Nemačkom od 1:0, u drugom kolu Grupe D na Svetskom fudbalskom prvenstvu u Južnoj Africi.

Gol za Srbiju postigao je Milan Jovanović u 38. minutu, kad je Krasić odlično centrirao sa desne strane, Žigić je glavom vratio loptu na peterac, a Jovanović je sproveo u mrežu.

Nemačka je veći deo drugog poluvremena napadala, iako je od 38. minuta imala igrača manje pošto je Kloze isključen posle starta nad Dejanom Stankovićem na sredini terena. Najbolju priliku za izjednačenje imao je Podolski u 60. minutu iz penala, ali je golman srpske reprezentacije Vladimir Stojković odbranio.

U poslednjem, odlučujućem kolu, u sredu Srbija igra sa Australijom, dok se Nemačka sastaje sa Ganom.