Forlan želi da igra utakmicu za treće mesto

KEJPTAUN, 7. jula 2010. (Beta-AP) - Napadač fudbalske reprezentacije Urugvaja Dijego Forlan rekao je u sredu da se nada da ga povreda desne butine neće sprečiti da igra utakmicu za treće mesto na Svetskom prvenstvu.

Urugvaj je u utorak uveče u polufinalu izgubio od Holandije sa 2:3 i u subotu 10. jula u Port Elizabetu igraće utakmicu za treće mesto protiv poražene ekipe iz duela Nemačke i Španije koji se igra u 20.30. Forlan je zbog povrede zamenjen u 84. minutu utakmice sa Holandijom, na kojoj je postigao prvi gol za Urugvaj.

"Nadam se da ću igrati u subotu", rekao je Forlan i dodao da je povređen u prvim minutima polufinalne utakmice. Napadač Urugvaja je u dosadašnjem toku takmičenja postigao četiri gola i ima jedan manje od Holanđanina Veslija Snejdera i Španca Davida Vilje.