fbpx

Srbija savladala Australiju i osvojila prvo mesto u grupi

BEOGRAD, 15. jula 2010. (Beta) - Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je u Nišu selekciju Australije sa 8:6 (0:1, 5:1, 1:1, 2:3) u trećem, poslednjem kolu završnog turnira Svetske lige i osvojila prvo mesto u Grupi B.

Izabranici Dejana Udovičića u prethodna dva kola savladali su Južnu Afriku i Hrvatsku.

Aktelni prvak sveta sutra će u četvrtfinalu od 20 sati igrati protiv reprezentacije Kine, četvrtoplasirane ekipe iz Grupe A.

U prvoj četvrtini obe ekipe su napravile dosta grešaka u napadu, pa gledaoci nisu imali priliku da vide više od jednog pogotka, i to Australijanca Entonija Martina.

Gosti su na početku druge četvrtine, posle odlično izvedenog kontranapada i gola Džona Koterila poveli sa 2:0.

Od tog trenutka do sredine treće četvrtine u bazenu je postojala samo ekipa Srbije. Najpre je Duško Pijetlović smanjio na 2:1, a
rezultat je poravnao Nikola Radjen posle kontranapada.

Srbija je do prvog vodjstva na utakmici došla dva minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je Filip Filipović iskoristio peterac.

Veoma brzo, golom Andrije Prlainovića u situaciji sa igračem više domaćin je došao do 4:2, a isti igrač je do kraja poluvremena iskoristio peterac.

Golgetersku seriju Srbije početkom treće četvrtine nastavio je Pijetlović, a do kraja deonice Aron Janger je smanjio na 6:3.

Već na početku poslednje četvrtine Sem Mekgregor je postigao četvrti gol za Australijance, koji su zatim u još dva navrata propustili priliku da dodju na jedan pogodak zaostatka.

Prlainović je ponovo vratio Srbiji tri gola viška (7:4), ali su Australijanci odmah uzvratili preko Sema Mekgregora. Gol kojim je definitivno rešeno pitanje pobednika postigao je Filipović minut i po pre kraja utakmice za 8:5.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Andrija Prlainović sa tri gola, a dva je postigao Filip Filipović. Sem Mekgregor i Aron Janger dali su po dva gola za Australiju.

Vaša e-mail adresa neće biti postavljena.