Crvena zvezda nerešeno sa Bursom

BEOGRAD, 17. jula 2010. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde igrali su nerešeno s turskom Bursom 2:2, u prijateljskoj utakmici u austrijskom Glajsdorfu kod Graca.

Zvezda je poraz izblegla zahvaljujući Milošu Trifunoviću, koji je drugi gol za srpskog vicešampiona postigao u 90. minutu posle akcije Marka Vešovića i Nikole Mikića.

Trifunović je na teren ušao u 79. minutu, pošto je jutros igrao u pobedi drugog tima Zvezde nad slovenačkim nižerazrednim klubom Veržeijem od 4:1. Na tom meču 25-godišnji Trifunović bio je dvostruki strelac.

Prvi gol za Zvezdu postigao je već u 2. minutu meča povratnik u ekipu iz Ljutice Bogdana Ognjek Koroman.

Tugaj Bahadir je u 15. minutu izjednačio na 1:1, da bi u 55. Pablo Martin Batalja preokrenuo rezultat u korist Burse, za koju je igrao  I nekadašnji srpski reprezetnativac Ivan Ergić.

Trener Zvezde Ratko Dostanić meč sa Bursom iskoristio je da na terenu isproba 19 igrača, medju kojima i još jednom povratniku u
redove crveno-belih Dejanu Milovanoviću, kao i novom pojačanju Dušku Tošić, takodje nekadašnjem reprezentativcu.

Stadion: Solar u Glaizdorfu (kod Graca).
Gledalaca: 350.
Strelci: 1:0 Koroman u 2, 1:1 Badahira u 15, 1:2 Batalja u 55. i 2:2 Trifunović u 90. minutu.

CRVENA ZVEZDA : Stamenković, Ninkov, S. Đorđević, Vilotić, Tošić, Bogdanović, Milovanović, Kadu, Koroman, Subašić i Perović.
Igrali su još: Savio, Ignjatijević, Jevtić, Jeremić, Vešović, Nikolić, Trifunović, Mikić.

BURSA : Ozkan, Erdogan, Aziz, Kečeli, Stajnert, Batala, Sal, Ergić, Tandogan, Ipek.
Igrali su još: Tekin, Ivankov, Jildirim, Albajrak, Sarak, Odabasi, Vederson, Has, Insua, Demir, Kirita, Sen, Ozturk