Biderman osvojio zlato u trci na 200 m slobodno

BEOGRAD, 11. avgusta 2010. (Beta) - Nemački plivač Paul Biderman osvojio je u sredu zlatnu medalju u trci na 200 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

Biderman je do najsjajnijeg odličja došao u vremenu od jednog minuta, 46 sekundi i šest stotinki.

Srebrnu medalju osvojio je ruski takmičar Nikita Lobincev, a bronza je pripala Holanđaninu Sebastijanu Versurenu.

Mađarski plivač Laslo Čeh osvojio je zlatnu medalju u trci na 200 metara mešovitim stilom i postavio novi rekord Evropskih prvenstava u toj disciplini.

Domaći takmičar do zlata je došao u vremenu od jednog minuta, 57 sekundi i 73 stotinke.

Austrijski plivač Markus Rogan osvojio je srebro sa vremenom 1:58.03, dok je bronza pripala Džou Rebaku iz Velike Britanije (1:59.46).