Preokret Estonije protiv Farskih Ostrva

BEOGRAD, 11. avgusta 2010. (Beta) - Fudbalska reprezentacija Estonije pobedila je u Talinu selekciju Farskih Ostrva sa 2:1 u prvom kolu Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, iako su do 90. minutu imali gol zaostatka.

Farani su poveli golom Joana Edmundsona u 28. minutu i najavili da možda mogu do tek pete pobede u takmičarskim utakmicama u istoriji reprezentacije.

Do toga, ipak, nije došlo, a glavni krivac bio je dvostruki strelac za Estoniju, Kajmar Sag.

Fudbaler danskog Silkeborga je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena iskoristio gužvu u protivničkom šesnaestercu i sa nekoliko metara "zakucao" loptu u mrežu.

Samo dva minuta kasnije Sag je iskoristio nesmotrenost golmana Farskih Ostrva, Gunara Nilsena i doneo pobedu baltičkoj selekciji.

U Grupi C kvalifikacija za EP 2012. takmiči se i Srbija, koja će svoj prvi meč odigrati 3. septembra na Farskim Ostrvima.