Bajern u drugom kolu Kupa Nemačke

FRANKFURT, 16. avgusta 2010. (Beta-AP) - Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se u drugo kolo Kupa Nemačke pošto su pobedili petoligaški klub Germaniju Vindek sa 4:0.

Fudbaleri aktuelnog šampiona i osvajača Kupa Nemačke postizali su po dva gola u završnicama prvog i drugog poluvremena. Gosti su poveli u 44. minutu preko Miroslava Klozea, a minut kasnije vođstvo je duplirao Frank Riberi.

Treći gol postigao je Toni Kros u 84. minutu, a konačan rezultat, minut kasnije, postavio je Mario Gomes.

"Uvek je teško da se ekipa maksimalno koncentriše na utakmicu koju igra protiv 'malog' tima, ali ovo je naš najgori meč od početka priprema. Čestitam protivnicima koji su igrali veoma dobro svih 90 minuta. Mi smo samo uradili ono što smo morali, to je sve", rekao je trener Bajerna Luj van Gal.

Bajern, koji će do oktobra biti bez svog najboljeg igrača Arjena Robena, odbranu titule počinje u petak, utakmicom protiv Volfsburga, u prvom kolu Bundes lige.