Pobede Jang Bojsa, Zenita i Rozenborga u plejofu za LŠ

BEOGRAD, 17. avgusta 2010. (Beta) - Fudbaleri Jang Bojsa, Zenita i Rozenborga ostvarili su pobede u prvim utakmicama plejofa za plasman u Ligu šampiona.

Fudbaleri švajcarskog Jang Bojsa su u Bernu pobedili Totenhem sa 3:2. Domaći su do 23. minuta prvog poluvremena vodili sa 3:0, golovima Senada Lulića u četvrtom, Anrija Benvenua u 13. i Savijera Hohštrasera u 23. minutu.

Premijerligaški klub je uspeo da smanji preko Sebastijena Basonga u 42. i Romana Pavljučenka u 84. minutu i tako će sa zaostatkom od jednog gola dočekati revanš u Engleskoj.

Fudbaleri Žiline pobedili su na gostovanju u Pragu Spartu sa 2:0. Golove za slovački tim postigli su Mamadu Sisej u 51. i Tomaš Oravec u 73. minutu.

Rozenborg je na svom terenu pobedio Kopenhagen sa 2:1. Štefen Iversen doneo je prednost domaćima u 23. minutu, a vođstvo je duplirao Markus Henriksen u 57. minutu. Nadu gostima pred revanš doneo je Jesper Gronker pogotkom šest minuta pre kraja utakmice.

Dinamo iz Kijeva i Ajaks odigrali su nerešno 1:1. Jan Vertongen doveo je goste iz Amsterdama u vođstvo golom u 57. minutu, a osam minuta kasnije izjednačio je Oleh Gusev.

Fudbaleri Zenita su ranije danas u Sankt Peretburgu pobedili Okser sa 1:0 golom Aleksandra Keržakova u trećem minutu.

Revanš utakmice na programu su za sedam dana, a preostale prve utakmice plejofa za plasman u Ligu šampiona igraju se sutra.

Zenit - Okser 1:0 (1:0)