Đoković preko Nalbandijana do četvrtfinala

BEOGRAD, 19. avgusta 2010. (Beta) - Srpski teniser Novak Đoković pobedio je 37. tenisera sveta Davida Nalbandijana iz Argentine sa 2:0 (6:1, 7:6) u trećem kolu turnira u Sinsinatiju.

Meč u kojem je Đoković, drugi nosilac u Sinsinatiju, ostvario četvrtu pobedu u pet susreta sa Argentincem, trajao je jedan sat i 37 minuta.

Prvi set Đoković je ubedljivo rešio u svoju korist, a drugi tek u taj brejku (9:7) u kome je Nalbandijan imao tri prilike za izjednačenje.

Protivnik Đokovića u četvrtfinalu turnira biće bolji iz duela petog i devetog nosioca, Šveđanina Robina Soderlinga i Endija Rodika iz SAD.

Đoković je sa Soderlingom igrao šest mečeva i pobedio na pet, ali je poražen na poslednjem njihovom susretu, prošle godine u Londonu.

Protiv Rodika je igrao šest puta i pobedio na dva meča, poslednji put još 2008. godine na Otvorenom prvenstvu SAD.

Nagradni fond turnira, na kome je Đoković u prethodne dve godine stizao do finala, iznosi 2.430.000 dolara. Titulu brani Rodžer Federer.