Trifunović za pobedu Zvezde u Inđiji

BEOGRAD, 22. avgusta 2010. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde su u Inđiji savladali istoimenu ekipu sa 1:0 u drugom kolu Super lige Srbije i ostvarili prvu pobedu na takmičarskim utakmicama ove sezone.

Pobednički gol za Zvezdu koja je u prvom kolu igrala bez golova na gostovanju kod Smedereva, postigao je već u sedmom minutu utakmice Miloš Trifunović.

Druga današnja utakmica između Javora i Spartaka u Ivanjici završena je bez golova 0:0.

Meč u Inđiji, ipak, privukao je veću pažnju, pošto su crveno-beli bili pod velikim pritiskom posle rane eliminacije u Evropi od Slovana iz Bratislave i nerešenog ishoda na utakmici u Smederevu gde su fudbaleri Zvezde stvorili, ali i prokockali brojne šanse.

Zato je ovaj put u crveno-belom dresu debitovao i doskorašnji napadač Rada Andrija Kaluđerović, ali Zvezda ni u Inđiji nije bila posebno efikasna.

Početak nije naslućivao takav razvoj, pošto su gosti u prvi nekoliko minuta tri puta šsutirali ka golu Inđije, a u sedmom već i poveli sa 1:0.

Centrirao je Pavle Ninkov, a Trifunović dobro primio loptu, oslobodio se čuvara i loptu plasirao u suprotnu stranu gola domaćih.

Crveno-beli su do kraja poluvremena još nekoliko puta opasno ugrozili gol Inđije, uglavnom šutevima sa ivice kaznenog prostora, pa i iz veće udaljenosti.

Najbolje šanse imao je Trifunović, čiji je prvi šut glavom u 16. minutu zaustavio golman Inđije Dragoslav Poleksić, da bi u finišu prvog dela igre, posle prodora i pasa Kadua, sa šest metara prebacio gol.

Tempo utakmice je pao u drugom poluvremenu, napadi Zvezde bili su sve ređi, što je Inđija umalo iskoristila i izjednačila.

Golman Zvezde Saša Stamenković u 65. minutu zaustavio je šut glavom Milana Bubala, dok je Augusto Batioja u 81. izbio sam pred Stamenkovića, ali je sa 15 metara bio neprecizan.

Inđija je tako pretrpela i drugi poraz u debitantskoj sezoni u Super ligi, pošto je u prvom kolu izgubila od šampiona Partizana, čiji je meč druge runde sa Hajdukom iz Kule odložen za 4. septembar zbog obaveza crno-belih u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Lidersku poziciju na tabeli Super lige zato je neočekivano preuzeo još jedan debitant u Super ligi, tim Sevojna, koji je juče savladao OFK Beograd sa 1:0 pa jedini ima šest bodova.

Istim rezultatom je i Jagodina pobedila Sevojno, a Borac u Beogradu ekipu Čukaričkog. Vojvodina je bila ubedljivija na gostovanju kod BSK-a i slavila sa 2:0, dok pobednika nije bilo u susretu Metalca i Rada - 0:0.