Sloboda Sevojno na vrhu tabele, pobede Vojvodine i Borca

BEOGRAD, 21. avgusta 2010. (Beta) - Novi superligaš, ekipa Sloboda Sevojno, našao se na prvom mestu na tabeli, pošto je na svom terenu savladao OFK Beograd sa 1:0 u drugom kolu fudbalskog prvenstva Srbije.

Novajlija u elitnom društvu do druge pobede u šampionatu došao je pogotkom Marka Pavićevića u 60. minutu.

Čačanski Borac osvojio je bodove na gostovanju kod Čukaričkog, a jedini gol dao je Brazilac Vašington u sudijskoj nadoknadi vremena.

Novosadska Vojvodina došla je do prvog trijumfa u prvenstvu nakon što je na Karaburmi savladala BSK Borču sa 2:0. Gosti su poveli golom Jao Antvija u 37. minutu, a konačan rezultat postavio je Aleksandar Katai u 88. minutu.

Ekipa Jagodine na svom terenu savladala je Smederevo sa 1:0, a pogodak vredan tri boda dao je Bojan Beljić u 77. minutu.

Jedina današnja utakmica bez golova odigrana je u Kragujevcu, gde su bodove podelili Metalac i beogradski Rad.

Sutra se sastaju Inđija-Crvena zvezda i Javor-Spartak, dok 4. septembra igraju Partizan-Hajduk.