Čelsi deklasirao Vigan

BEOGRAD, 21. avgusta 2010. (Beta) - Fudbaleri Čelsija deklasirali su u gostima ekipu Vigana sa 6:0 u poslednjoj subotnjoj utakmici drugog kola prvenstva Engleske i učvrstili se na prvom mestu na tabeli.

Branilac titule prvaka poveo je preko Florana Malude u 34. minutu, a zatim je Nikola Anjelka sa dva pogotka, u 48. i 52. minutu, najavio ubedljivu pobedu.

Vigan je u 62. minutu uspeo da postigne gol preko Maura Boselija, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda u kojem se našao argentinski fudbaler.

Tačku na ubedljivu i laku pobedu ekipe Karla Ančelotija stavili su Salomon Kalu pogocima u 78. i 90. minutu i Josi Benajun golom u sudijskoj nadoknadi vremena.

Ranije danas, fudbaleri Arsenala savladali su Blekpul takođe sa 6:0, Totenhem je pobedio Stouk siti sa 2:1, dok je Bolton bio bolji od Vest Hema sa 3:1.