Italija pobedila u Talinu, Severna Irska u Mariboru

BEOGRAD, 3. septembra 2010. (Beta) - Fudbalske reprezentacije Srbije, Italije i Severne Irske ostvarile su pobede na  utakmicama Grupe C u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Srbija je u Toršavnu savladala Farska Ostrva golovima Danka Lazovića u 14, Dejana Stankovića u 18. i Nikole Žigića u prvom minute sudijske nadoknade.

Italija je u Talinu pobedila Estoniju, iako su domaći poveli pogotkom Sergej Zenjova u 31. minutu. Preokret i tri boda Italiji doneli su golovi Antonija Kasana i Leonarda Bonučija u samo četiri minuta – u 60. i 63.

Severna Irska je neočekivana slavila na gostovanju kod Slovenije u Mariboru - 1:0. Pobednički gol postigao je rezervista Kori Evans u 70. minutu.

Tri boda na tabeli Grupe C sada imaju Srbija, Italija, Severna Irska i Estonija, koja je u avgustu u prvom meču kvalifikacija, takodje u
Talinu, savladala Farska Ostrva sa 2:1, pošto je oba gola postigla u sudijskoj nadoknadi.

Sledeće utakmice igraće se u utorak, kada će Srbija u Beogradu ugostiti Sloveniju, a Italija u Firenci ekipu Farskih Ostrva.