Erkules iznenadio Barselonu, pobeda Reala

BEOGRAD, 11. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Erkulesa napravili su najveće iznenadjenje u dosadašnjem toku španskog prvenstva, pošto su pobedili aktuelnog šampiona Barselonu sa 2:0.

Pobedu novom španskom prvoligašu u meču drugog kola Primere i to na Barsinom stadionu "Nou Kamp" doneo je Paragvajac Nelson Valdes, strelac oba gola.

Prvi gol je Valdes postigao na centaršut saigrača u 27. minutu, a drugi u 59. kada je završio brzu kontru svog tima.

Barselona je tako doživela prvi prvenstveni poraz na svom stadionu još od maja 2009. godine.

Real Madrid je, posle remija sa Majorkom u prvom kolu, savladao Osasunu sa 1:0 na debiju trenera Žozea Morinja pred domaćom publikom na stadionu "Santijago Bernabeu".

Pobednički gol je u 48. minutu postigao Rikardo Karvaljo posle asistencije Kristijana Ronalda, koji se oporavio od pvorede članka.

Valensija je golom Hedvigesa Madura savladala Rasing Santander sa 1:0 i ostvarila drugu uzastopnu pobedu.

Atletik Bilbao će u poslednjem meču večeri biti domaćin madridskom Atletiku.