Pobede Čelsija i Arsenala

BEOGRAD, 11. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Čelsija zadržali su prvo mesto na tabeli prvenstva Engleske, pošto su u četvrtom kolu savladali domaći Vest Hem sa 3:1, dok je Arsenal na svom stadionu ubedljivo pobedio Bolton sa 4:1.

Čelsi je u već u drugom minutu gradskog derbija protiv Vest Hema došao do vodjstva golom Mikaela Esjena. Pitanje pobednika, praktično je bilo rešeno u 17. minutu, kada je na 2:0 povisio Solomon Kalu.

Svojim drugim pogotkom na utakmici Esjen je u 82. minutu samo potvrdio trijumf Čelsija, a "utešni" gol za domaćina dao je Skot Parker u 85. minutu.

Protivnik Partizana u Ligi šampiona, Arsenal poveo je u Londonu protiv Boltona u 24. minutu preko Lorena Kočelnija, ali je izjednačio u poslednjim trenucima prvog poluvremena izjednačio Johan Elmander.

Maruan Čamak je pogotkom u 58. minutu doneo preokret Arsenalu, a Bolton je u 64. minutu ostao bez isključenog Gerija Kejhila.

"Tobdžije" su brojčanu prednost umele da iskoriste i golovima Aleksa Songa u 78. i Karlosa Vele u 83. minutu stigle do ubedljive pobede.

Novajlija u elitnom društvu Blekpul iznenadio je ekipu Njukasla I slavio u gostima sa 2:0. Strelci za Blekpul bili su Čarli Adam u 45. minutu iz penala i Di DŽej Kembel u 90. minutu.

Mančester siti na svom terenu je odigrao 1:1 protiv Blekburna, a istim rezultatom završena je utakmica Vigan-Sanderlend.

Rezultati utakmica i tabela posle četvrtog kola:.

Everton - Mančester junajted 3:3
Vest Hem - Čelsi 1:3
Arsenal - Bolton 4:1
Fulam - Vulverhempton 2:1
Vigan - Sanderlend 1:1
Njukasl - Blekpul 0:2
Vest Bromvič - Totenhem 1:1