Pobede Zvezde i OFK Beograda

BEOGRAD, 12. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su BSK sa 3:1 i zadržali priključak na tabeli za vodećim ekipama, dok je OFK Beograd pobedio Hajduk iz Kule sa 2:1, u utakmicama četvrtog kola Super lige Srbije.

Crvena zvezda je do treće prvenstvene pobede došla zahvaljujući dvostrukom strelcu Milošu Trifunoviću, koji je protivničku mrežu pogadjao u 18. i 58. minutu. Gol za crveno-bele postigao je i kapiten BSK-a Aleksandar Radunović, koji je u 89. minutu zatresao sopstvenu mrežu.

Jedini gol za domaći BSK postigao je Zoran Knežević u 69. minutu.

Crveno-beli su sada treći na tabeli sa 10 bodova, koliko ima i drugoplasirana Vojvodina, a dva boda više ima aktuelni šampion Partizan.

Zvezda je od početka meča napadala, ali nije uspela da napravi ozbiljniju šansu. Pokušavali su Savio, Pavle Ninkov i Ognjen Koroman, ali nisu bili precizni.

Izabranici Aleksandra Kristića poveli su u 41. minutu kada je Isah snažno šutirao sa 20-ak metara i pogodio stativu, nakon čega se lopta odbila do Trifunovića, koji je bez problema zatresao mrežu.

U 55. minutu Andrija Kaludjerović postigao je drugi gol za Zvezdu, ali je sudija poništio pogodak zbog ofsajda. Tri minuta kasnije crveno-beli su stekli dva gola prednosti. Posle prodora Kaludjerović je iskosa sa leve strane centrirao do Trifunovića, koji je lako postigao drugi gol na meču.

BSK je nakon toga zaigrao angažovanije i smanjio preko Zorana Kneževića u 69. minutu, a konačan rezultat postavio je kapiten borčanske ekipe Radunović, koji je u 89. minutu savladao svog golmana pokušavajući da interveniše posle šuta Marka Vešovića.

U sledećem kolu Zvezda na svom terenu igra protiv Javora, dok će BSK igrati u Jagodini.

Fudbaleri OFK Beograda pobedili su na gostovanju Hajduk iz Kule sa 2:1 golovima dvostrukog strelca Jovana Radojevića, koji je mrežu pogadjao u 18. i 58. minutu. Jedini strelac u domaćem timu bio je Aleksandar Petrović u 38. minutu.

Sledeće nedelje OFK igra na Omladinskom stadionu protiv Indjije, dok će Hajduk igrati protiv Rada.

Sigurne pobede u četvrtom kolu Super lige u subotu su ostvarili Partizan nad Radom (3:0) i Vojvodina nad Čukaričkim (2:0). Pobedu je ostvario i Spartak nad Metalcem (1:0), dok su utakmice Javor - Smederevo i Sloboda Sevojno - Borac završene bez golova.