Uspešan start Benfike i Liona

BEOGRAD, 15. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri portugalske Benfike savladali su na svom terenu izraelski Hapoel Tel Aviv sa 2:0 u prvom kolu Grupe B Lige šampiona, dok je Olimpik Liona kod kuće pobedio nemački Šalke sa 1:0.

Portugalska ekipa povela je protiv Hapoela u 20. minutu pogotkom brazilskog internacionalca Luizaoa.

Na 2:0 povisio je Oskar Kardoso u 68. minutu, a najbolju priliku za domaćina propustio je Tamuz u 85. minutu, kada je pogodio stativu.
U duelu dve ekipe kojima ne "cvetaju ruže" u domaćim prvenstvima, Lion je poveo golom Mišela Bastosa u 21. minutu.

Šalke je od 38. minuta igrao sa desetoricom fudbalera, pošto je crveni karton zaradio Benedikt Hevedes, zbog veoma grubog prekršaja nad Džimijem Brijanom.