Real i Milan opravdali uloge favorita

BEOGRAD, 15. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Reala i Milana ostvarili su pobede na utakmicama prvog kola Grupe G Lige šampiona, u kojoj se takmiče klubovi koji su zajedno osvojili 20 titula prvaka Evrope.

Devetostruki prvak Real bio je bolji od četvorostrukog šampiona Ajaksa i u Madridu pobedio sa 2:0.

Sedmostruki šampion Milan je, takođe pred domaćom publikom, istim rezultatom savladao francuski Okser, koji u jakoj konkurenciji u Grupi G slovi za autsajdera.

Pobedu Milanu doneo je Zlatan Ibrahimović, koji je među roso-nere stigao u letnjem prelaznom roku iz Barselone.

Ibrahimović je prvi gol postigao u 66. minutu kada je završio dobru akciju Ronaldinja i Kevin-Prinsa Boatenga.

Milan je vođstvo duplirao već u 69. minutu kada je Ronaldinjo ponovo proigrao Šveđanina.

Real, najtrofejniji klub Evrope, do prednosti u meču sa Ajaksom stigao je posle autogola Vurnona Anite, koji je u 31. minutu nespretno reagovao na centaršut Ćabija Alonsa iz kornera.

Dilemu oko pobednika otklonio je Gonzalo Iguain, koji je u 73. minutu iskoristio pas Mesuta Ezila.