Arsenalu bod, pobeda Totenhema

BEOGRAD, 18. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Arsenala ispustili su pobedu protiv Sanderlenda u petom kolu Premije lige, pošto su primili gol u 5. minutu nadoknade vremena.

"Tobdžije" su povele slučajno u 13. minutu, kada je kapiten Arsenala Sesk Fabregas blokirao nogom pokušaj Antona Ferdinanda da raščisti loptu iz šesnaesterca, a lopta se odbila o desnu nogu španskog reprezentativca, a onda u luku otišla u gol Sanderlenda.

Arsenal je ostao sa desetoricom igrača u 55. minut, kada je Aleks Song zbog grubog starta dobio drugi žuti karton. Nešto kasnije
Tomaš Rosicki promašio je penal za tim iz Londona i tako propustio šansu da poveća vodstvo.

Bod domaćinu izborio je Daren Bent pogotkom, činilo se, u poslednjem šutu utakmice. Igrač je ubacio loptu u mrežu, pošto Gael Kliši I Loran Kosijalni nisu uspeli da izbace loptu.

Aston Vila je odigrala 1:1 sa Boltonom, a meč je sa tribina posmatrao i novi trener Žerar Ulije.

Aston Vila je povela golom Ešlija Janga u 13. minutu, ali je Bolton izjednačio u 23. minutu preko Kevina Dejvisa.

Ekipu Aston Vile poslednji put je predvodio privremeni trener Kevin Makdonald, a već od sledećeg kola na klupi tima sedeće Francuz Ulije, nekadašnji šef stručnog štaba Liverpula.

Prošle sezone četvrtoplasirani tim Premijer lige Totenhem je sa 3:1 savladao Vulverhempton u čijem timu ni na klupi nije bilo Nenada Milijaša.

Dvostruki strelac za Totenhem bio je Roman Pavljučenko, a mrežu Vulvsa pogodio je i Rafael van der Vart.

Vest Hem je igrao nerešeno 1:1 na gostovanju Stouk Sitija i osvojio prvi bod u sezoni.

Prvi gol Vest Hema na gostovanjima ove sezone postigao je Skot Parker u 32. minutu. Izjednačenje Stouku doneo je pogodak Kevina Džounsa na početku drugog poluvremena.

Vest Hem je bio lišen pomoći trenera Avrama Granta i odbrambenog fudbalera Tal Ben Haima, koji su dobili slobodan dan zbog proslave jevrejskog praznika Jom Kipura.

Birmingem Siti je izgubio na gostovanju kod Vest Bromviča sa 1:3 i doživeo prvi poraz u sezoni, iako je na utakmici na kojoj je za tim debitovao Aleksandar Hleb, pridošlica iz Barselone, poveo golom Kameruna Džeroma.

Vest Bromvič je do preokreta i pobede stigao zahvaljujući autogolu Skota Dana, kao i pogocima Pitera Odemvingijea i Jonasa Olsona.

Srpski reprezentativac Nikola Žigić za Birmingem je igrao od 68. minuta.

Fulam je na gostovanju kod Blekburna igrao 1:1 i četvrti meč ove sezone završio nerešenim rezultatom.

Njukasl je golom Hatema Ben Arfe u Liverpulu pobedio Everton sa 1:0.

Derbi petog kola sutra će igrati Mančester junajted i Liverpul, lider prvenstva Čelsi biće domaćin Blekpulu, a Mančester siti ide