Mančester junajted slavio protiv Liverpula

BEOGRAD, 19. septembra 2010. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na svom terenu Liverpul sa 3:2 u derbi utakmici
petog kola prvenstva Engleske, koju je het-trikom obeležio bugarski internacionalac Dimitar Berbatov.

Junajted je do vodjstva došao u 42. minutu, kada je Berbatov glavom savladao Pepea Reinu. Isti igrač je u 59. minutu, posle asistencije Nanija, "makazicama" povisio na 2:0.

Uprkos velikom zaostatku, Liverpul se nije predavao, a u 64. Minute DŽoni Evans je u svom kaznenom prostoru oborio Fernanda Toresa, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvodjač penala bio je Stiven DŽerard.

Samo šest minuta kasnije Džerard je još jednom matirao Van der Sara, ovaj put iz odlično izvedenog slobodnog udarca.

Izabranici Roja Hodžsona nisu, medjutim, mogli više od toga, dok je Mančester do pobede došao novim golom Berbatova, koji je dobro reagovao na centaršut DŽona O'Šeja i ponovo glavom zatresao mrežu.

Reprezentativac Srbije Nemanja Vidić odigrao je celu utakmicu za Mančester, dok je Milan Jovanović u 80. minutu ušao u igru kod Liverpula umesto Raula Meireleša.