Lazović dvostruki strelac, pogodio i Kuzmanović

BEOGRAD, 30. septembra 2010. (Beta) - Srpski fudbalski reprezentativci Danko Lazović i Zdravko Kuzmanović golovima su pomogli svojim ekipa da ostvare pobede na utakmicama drugog kola Lige Evropa.

Lazović je postigao dva poslednja gola za Zenit iz Sankt Peterburga u pobedi na domaćem terenu nad atinskim AEK-om od 4:2.

Kuzmanović je bio strelac prvog gola za Štutgart, koji je u Danskoj savladao OB Odenze sa 2:1.

Utakmice Lige Evropa večeras su od srpskih reprezentativaca igrali i Miloš Krasić, Neven Subotić, Zoran Tošić i Miloš Ninković.

Krasić je sa Juventusom osvojio bod na gostovanju kod Mančester Sitija 1:1 u derbiju kola.

Juventus je poveo sjajnim udarcem Vinčenca Ijakinte sa više od 20 metara u 11. minutu, ali je u 37. Adam Džonson doneo izjednačenje Sitiju posle odlične asistencije Jaja Turea. Krasić je dobio žuti karton, zato što je simulirao penal.

Subotićeva Borusija je u Dortmundu izgubila od Sevilje sa 0:1. Pobednički gol za španski tim postigao je Luka Čigarini koji je prvi natrčao na loptu koju je Subotić glavom izbio sa gol linije Borusije.

Tošićev CSKA iz Moskve kod kuće je ubedljivo pobedio prašku Spartu sa 3:0. Srpski fudbaler je u igru ušao u 87. minutu.

Ninković je jedini doživeo neuspeh, pošto je njegov Dinamo iz Kijeva, za koji je igrao od prvog do 71. minuta, izgubio na gostovanju kod Šerifa sa 0:2.

Milan Jovanović je sa klupe posmatrao duel svog Liverpula i Utrehta na kome nije bilo golova.

Nekadašnji prvotimac Partizana Vladimir Ivić postigao je pobednički gol za PAOK, koji je u Solunu savladao zagrebački Dinamo sa 1:0.

Bivši reprezentativac Jugoslavije i Srbije i Crne Gore Mateja Kažman igrao je nešto više od 20 minuta u pobedi Pari Sen Žermena nad Karpatima iz Lavova od 2:0.

Najzanimljiviji dueli igrani su u Splitu i Bukureštu.

Hajduk je u Splitu savladao Anderleht sa 1:0 golom 19-godišnjeg Anta Vukušića u šestom minutu sudijske nadoknade.

Steaua je u Bukureštu vodila sa 3:0 u duelu sa Napolijem, ali je zbog isključenja Pantelisa Kapetanosa već u 31. minutu meč na kraju završen bez pobednika 3:3. Konačan rezultat postavio je Edison Kavani u osmom munutu sudijske nadoknade.

Najubedljiviji su bili Sporting i BATE Borisov. Sporting je u Lisabonu deklasirao sofijski Levski sa 5:0, dok je BATE postigao gol manje u pobedi nad AZ Alkmarom od 4:1.

Branilac trofeja u Ligi Evropa Atletiko Madrid je na svom terenu igrao nerešeno sa Bajerom iz Leverkuzena 1:1.

Rezultati 2.kola:

Grupa A

Leh – Salcburg 2:0
(1:0)(Arboleda 47, Pežko 80)
Mančester siti – Juventus 1:1 (1:1)(Džonson 37 – Jakvinta 11)

Mančester s 4, Leh 4, Juventus 2, Salcburg 0

Grupa B

Atletiko – Leverkuzen 1:1
(0:1)(Simao 51 p – Derdijok 39)
Rozenborg – Aris 2:1 (1:1)(Moldskred 37, Prica 68 – Ruiz 43)

Tabela: Leverkuzen 4, Rozenborg 3, Atletiko 2, Aris 1

Grupa C

Gent – Lil 1:1
(1:1)(Smet 5 – Fro 21)
Sporting – Levski 5:0 (2:0)(Karico 30, Maniš 43, Salomao 53, Postiga 64, Fernandez 79)

Tabela: Sporting 6, Levski 3, Lil 1, gent 1

Grupa D

PAOK – Dinamo Zagreb 1:0
(0:0)(Ivić 56)
Viljareal – Briž 2:1 (1:1)(Rosi 41, Rodrigez 56 – Donk 45)

Tabela: PAOK 4, Dinamo Zagreb 3, Viljareal 3, Briž 1

Grupa E

BATE – AZ 4:1
(1:0)(Rodionov 5, Koncevoj 49, Brešan 77 p, Oleknovič 83 – Sigtorson 89)
Šerif – Dinamo Kijev 2:0 (2:0)(Jerokin 8, Franka 37 p)

Tabela: BATE 4, Šerif 3, AZ 3, Dinamo Kijev 1

Grupa F:

Palermo - Lozana 1:0(Miljaćo 79)
CSKA Moskva - Sparta Prag 3:0 (0:0)(Dumbija 72, 86, Gonzales 84p)

Tabela: CSKA Moskva 6, Sparta 3, Palermo 3, Lozana 0

Grupa G:

Hajduk Split - Anderleht 1:0 (0:0)(Vukušić 90+6)
Zenit - AEK 4:2 (3:1)(Hubokan 1, Alveš 13, Lazović 43p, 57 - Liberopulos 37, Kafes 83p)

Tabela: Zenit 6, AEK 3, Hajduk 3, Anderleht 0

Grupa H:

Odenze - Štutgart 1:2 (0:0)(Sorensen 78 - Kuzmanović 72, Harnik 86)
Jang Bojs - Hetafe 2:0 (1:0)(Degen 11, 64)

Tabela: Štutgart 6, Hetafe 3, Jang Bojs 3, Odenze 0

Grupa I:

Sampdorija - Debrecin 1:0 (1:0)(Pazini 18p)
Metalist - PSV 0:2 (0:2)(Džudžak 27p, Berg 30)

Tabela: Sampdorija 4, PSV 4, Metalist 3, Debrecin 0

Grupa J:

Borusija Dortmund - Sevilja 0:1 (0:1)(Ćigarini 45)
PSŽ - Karpati 2:0 (2:0)(Žale 4, Nene 20)

Tabela: PSŽ 6, Borusija D. 3, Sevilja 3, Karpati 0

Grupa K:

Steaua - Napoli 3:3 (3:1)(Kribari 2 a.g., Tanase 12, Kapetanos 16 - Vitali 44, Hamšik 73, Kavani 90+8)
Utreht - Liverpul 0:0

Tabela: Liverpul 4, Napoli 2, Utreht 2, Steaua 1