Pobeda Spartaka, prvi bod za Čukarički

BEOGRAD, 2. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Čukaričkog igrali su u Jagodini nerešeno sa istoimenim timom 1:1 i u sedmom kolu Super lige osvojili prvi bod u tekućoj sezoni srpskog prvenstva.

Čukarički je poveo golom Filipa Ratkovića u 13. minutu, što je ujedno bio i prvi pogodak za beogradsku ekipu u novoj sezoni. Konačan rezultat je u 45. minutu postavio Bojan Beljić, pa je tim sa Banovog Brda prekinuo niz od šest uzastopnih poraza.

Spartak je u Subotici savladao kulski Hajduk sa 1:0 i barem privremeno preuzeo treće mesto na tabeli srpskog prvenstva. Hajduk je ostao na jednom bodu, pa je sa Čukaričkim na začelju tabele.

Pobednički gol za Spartak, koji sada ima 13 bodova, postigao je Vojo Ubiparip u 44. minutu meča.

Večiti rivali Partizan i Crvena zvezda dele lidersku poziciju sa 16 bodova, dok je četvrtoplasitana Vojvodina sakupila 12.

Vojvodina će sutra biti domaćin Partizanu u derbiju sedmog kola, dok će Zvezda ugostiti Metalac.

Petoplasirani Rad, koji ima 11 bodova, biće domaćin Indjiji.

Isti broj bodova sada ima i Sloboda Sevojno, koja je ostala neporažena na gostovanju kod Smedereva 0:0.

Bez pobednika završio se i duel Borca i OFK Beograda u Čačku 1:1.

Domaći su poveli golom Brazilca Vašingtona u 33. minutu, a bod OFK-u doneo je Veseljko Trivunović, koji je u 90. minutu bio precizan sa penala dosudjenog zbog igranja rukom prvotimca Borca u svom kaznenom prostoru.

Minimalnu pobedu ostvario je i BSK, koji je na Karaburmi savladao Javor sa 1:0 golom Asmira Kajevića već u drugom minutu. BSK-u je to prva pobeda u sezoni.