Mančesteru samo bod, Totenhem savladao Aston Vilu

BEOGRAD, 2. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su samo bod na gostovanju kod Sanderlenda, pošto su na utakmici sedmog kola engleske Premijer lige igrali bez golova 0:0.

Mančester, za koji je svih 90 minuta igrao srpski reprezentativac Nemanja Vidić, tako je omogućio vodećem Čelsiju da se učvrsti na čelu tabele, a ugrozio je i ostanak na drugom mestu.

Čelsi sada ima 15 bodova, dva više od Mančester junajteda, koji je igrao meč više. Slede Arsenal, Mančester siti, Vest Bromvič Albion i Totenhem sa po 11 bodova.

Totenhem je uz dva gola Rafaela van der Varta pobedio Aston Vilu sa 2:1 u meču kandidata za osvajanje nekog od mesta koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.

Van der Vart je na tri utakmice koje je igrao za Totenhem od prelaska iz madridskog Reala postigao četiri gola.

Arsnal će sutra u Londonu gostovati kod gradskog rivala Čelsija u derbiju kola, dok će Mančester siti biti domaćin Njukaslu.

Everton je na gostovanju kod Birmingem sitija pobedio sa 2:0 i pobegao sa začelja tabele. Srpski napadač Nikola Žigić za poraženi tim je igrao od 70. minuta.

Mesto u zoni ispadanja sada sasvim iznenadjujuće zauzima i petostruki prvak Evrope Liverpul, koji će sutra biti domaćin Blekpulu.

Na samom dnu tabele je i Vulverhempton, koji je poražen na gostovanju kod Vigana sa 0:2 na utakmici koju je srpski reprezentativac Nenad Milijaš ponovo posmatrao sa tribina.

Stouk siti je pobedio Blekburn sa 1:0, dok su utakmice Vest Bromvič Albion - Bolton i Vest Hem - Fulam završene rezultatom 1:1.