Borusija Dortmund bolja od Bajerna

BEOGRAD, 3. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su na svom terenu aktuelnog šampiona Bajern sa 2:0 u derbi utakmici sedmog kola prvenstva Nemačke.

"Milioneri" su poveli u 52. minutu pogotkom Lukasa Bariosa, a pobedu Borusije potvrdio je Nurih Sahin osam minuta kasnije.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je dobro svih 90 minuta u dresu pobedničke ekipe.

Ekipa Štutgarta je na svom stadionu izgubila od Ajntrahta iz Frankfurta sa 2:1 i ostala na poslednjem mestu na tabeli.

Trajanos Gekas u 18. minutu doveo je goste u vodjstvo, na 2:0 povisio je Kris, a poraz Štutgarta ublažio je Pavel Pogrebnjak u 85. minutu.

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović odigrao je celu utakmicu u dresu Štutgarta.

Fudbaleri Bajera i Verdera remizirali su 2:2 u Leverkuzenu. Domaći su poveli golom Patrika Helmesa u 16. minutu, Verder je preokrenuo pogocima Uga Almeide u 53. i Marka Marina u 62. minutu. Bod domaćinu doneo je Eren Derdijuk u 78. minutu.