Čelsi savladao Arsenal, Siti bolji od Njukasla

BEOGRAD, 3. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Čelsija savladali su u derbiju sedmog kola prvenstva engleske gradskog rivala Arsenal sa 2:0 i učvrstili se na liderskoj poziciji sa četiri boda više od drugoplasiranog Mančester sitija.

Već u drugom minutu derbija Bakari Sanja je udarcem glavom zamalo savladao golmana Petera Čeha, a minut kasnije i Lukas Kočjelni je bio neprecizan.

Novu priliku "tobdžije" su imale u devetom minutu, kada je šutirao Andrej Aršavin, ali je Čeh dobro intervenisao. U 32. minutu pokušao je i Samir Nasri, a lopta je otišla iznad prečke.

Prvu priliku Čelsi je imao u 34. minutu, ali je golman Lukas Fabijanski zaustavio udarac Didijea Drogbe. Ipak, četiri minuta kasnije Fabijanski nije mogao da odbrani šut petom Drogbe sa samo nekoliko metara.

Drogbi je to bio 11. pogodak u 13. utakmici protiv Arsenala.

Čelsi je nakon postignutog pogotka bio bolji protivnik, a u 60. minutu i Nikola Anjelka je propustio priliku da savlada Fabijanskog.

Pobedu branioca titule prvaka Engleske potvrdio je Brazilac Aleks sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa više od 20 metara u 85. minutu.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Njukasl sa 2:1 u sedmom kolu Premijer lige Engleske i tako došao na drugo mesto tabele, sa samo bodom
zaostatka za Čelsijem.

Siti je poveo golom Karlosa Tevesa iz penala u 18. minutu, drugi pogodak postigao je Adam Džonson, koji je ušao sa klupe za rezervne igrače i u 75. minutu smestio loptu u mrežu Njukasla.

Gosti su gol postigli u 24. minutu pogotkom Honasa Gutijeresa.

Rezultat je, medjutim, ostao u senci povrede krila Njukasla Atema Ben Arfe, na koga je u trećem minutu grubo startovao Najdžel De Jong. Igrač je prevezen u bolnicu na dalje preglede.