Srbija pobedila Rusiju i otišla u polufinale

BEOGRAD, 5. oktobra 2010. (Beta) - Muška odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale SP u Italiji, pošto je u Firenci savladala Rusiju sa 3:1 (28:26, 16:25, 25:21, 27:25).

Selekcija Srbije je juče u prvom kolu četvrtfinalne Grupe P savladala Argentinu sa 3:1.

Izabranici Igora Kolakovića u subotu će u polufinalu igrati protiv prvoplasirane ekipe Grupe S, u kojoj se takmiče Španija, Kuba I Bugarska.

Početak današnje utakmice pripao je selekciji Rusije, koja je na prvi tehnički tajm-aut otišli sa vodjstvom od 8:7, a potom je imala i prednost od 16:13.

Ekipa Srbije, medjutim, strpljivo je čekala svoju šansu i dočekala je u završnici prvog seta. Rusima nije bila dovoljna ni prednost od 23:21.

Uspeli su srpski odbojkaši prvo da izjednače na 24:24, a zatim u igri nerava da reše prvi set u svoju korist sa 28:26.

Činjenica da su izgubili uvodni deo meča kao da je naljutila Ruse, koji su u drugom setu poveli sa 9:6, a veoma brzo "vezali" još tri poena za ubedljivih 12:6.

To vodjstvo ruski odbojkaši bez većih problema uspeli su da sačuvaju do kraja seta i da stignu do izjednačenja.

Ako je u drugom setu dominirala Rusija, onda je početak trećeg dela utakmice u potpunosti pripao Srbiji koja je vodila sa 8:3, a kasnije I sa 14:7.

Rusi se nisu predavali, pa su dobrom igrom u odbrani u završnici seta prišli na tri poena zaostatka - 23:20. Više od toga ruski igrači nisu mogli, pa je Srbija završila set trijumfom od 25:21.

Selekcija Rusije dobro je "otvorila" četvrti set i na prvom tehničkom tajm-autu imala je prednost od 8:5. U nastavku su "orlovi" uspeli da stignu zaostatak, pa i da povedu sa 16:14.

U završnici seta igralo se poen za poen, a zatim je Srbije predvodjena Ivanom Miljkovićem stekla dva poena prednosti 21:19. Rusi
su to, medjutim, brzo stigli, kao i nekoliko minuta kasnije kada je bilo 23:21 za "orlove".

Srbija je do velike pobede ipak stigla u napetoj završnici četvrtog seta, kada je blok "orlova" realizovao treću meč loptu.

SRBIJA: Kovačević 15, Janić 10, Petković 1, Terzić, Stanković 6, Grbić 6, Nikić 2, Rašić, Miljković 26, Starović, Podraščanin 8, Rosić.

RUSIJA: Sivoželez, Poltavski 2, Htej 14, Grankin 1, Birjukov 1, Berežko 4, Makarov, Muserski 14, Astašenkov, Volkov 6, Verbov, Mihajlov 23.