Partizan pobedio Hemofarm, Radnički izgubio od Nimburka

BEOGRAD, 13. oktobra 2010. (Beta) - Košarkaši Partizana ostvarili su prvi trijumf ove sezone u Jadranskoj ligi pošto su u Beogradu pobedili vršački Hemofarm sa 77:66 (16:15, 27:17, 14:15, 20:19), u utakmici drugog kola.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Dragan Milosavljević sa 13 poena, Jan Veseli postigao je 12, a kapiten Petar Božić 11 poena. Po 10 poena dodali su Dušan Kecman i Raško Katić.

U ekipi Hemofarma Milan Mačvan postigao je 22, a Miljan Pavković 15 poena.

Utakmicu u hali Pionir gledalo je 5.025 navijača, a prvi ovosezonski meč crno-belih u Jadranskoj ligi protiv Budućnosti, prošlog vikenda pratilo je oko 4.500 ljudi.

Partizan je uglavnom kontrolisao rezultat i vodio skoro sve vreme, osim u jednom periodu pred kraj prve četvrtine. Utakmica je bila brza i uzbudljiva, ali i puna grešaka - Hemofarm je imao čak 12 izgubljenih lopti.

Najveća prednost Partizana bila je 17 poena. Hemofarm je u četvrtoj četvrtini pri režultatu 54:59 pokušajima Pavkivića i Mačvana imao priliku da se vrati u meč, ali je koševima Milosavljevića, Veselija, "trojkom" Vladimira Lučića, a zatim i poenima Nejtana Džavaija Partizan zadržao prednost i zabeležio pobedu.

Košarkaši Partizana su pobedu proslavili na već tradicionalan način - pevajući sa navijačima.

U sledećem, trećem kolu, koje se igra za vikend, Partizan će igrati na gostovanju protiv Širokog, a Hemofarm u Vršcu protiv Budućnosti.

Košarkaši češkog Nimburka pobedili su u Kragujevcu Radnički sa 87:82 (27:20, 20:22, 16:25, 24:15), u utakmici drugog kola Jadranske lige.

To je druga pobeda Nimburka, posle pobede nad Crvenom zvezdom u prvom kolu, dok je Radnički zabeležio drugi poraz.

Češki tim je do pobede predvodio Petr Benda sa 24 poena i sedam skokova, Čester Simons dodao je 19, a Afik Nisim 15, uz osam asistencija.

U timu Radničkog Majkl Li postigao je 28 poena, a Vladislav Dragojlović 13.