Pobeda Partizana, navijači podržali Stojkovića

BEOGRAD, 15. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana pobedili su Smederevo sa 5:3, u prvoj utakmici osmog kola Super lige Srbije i tako se vratili na prvo mesto tabele.

Osim osam golova, utakmicu je obeležio i povratak Almamija Moreire u tim crno-belih posle dva meseca, kao i nastup Vladimira Stojkovića posle incidenata u Djenovi.

Golove za Partizan postigli su Ivica Iliev u 15, Marko Šćepović u 17. i 58, Boja u 56. i Radosav Petrović u 79. minutu utakmice.

Golove za Smederevo postigli su Saša Ranković u 13. i 72, kao I Dragan Ćeran u 47. minutu meča.

Moreira je povratak obeležio dvema asistencijama, ali je prvi gol na utakmici postiglo Smederevo. Džozef Kizito izgubio je loptu na polovini terena, "oklopnici" su krenuli u kontru, a lopta je došla do Markovića, koji je sa oko 12 metara savladao Stojkovića.

To kao da je naljutilo prvaka, koji je odmah zaigrao agresivnije. Moreira u 15. minutu asistirao Ilievu, koji je izbegao ofsajd-zamku I savladao golmana Smedereva Dejana Rankovića.

Samo dva minuta kasnije, Šćepović je postigao svoj prvi gol, atraktivnim šutem iz okreta sa oko 15 metara za 2:1 za domaći tim.

Smederevci se nisu predavali i izjednačili su odmah na početku drugog poluvremena, kada je odbrana Partizana loše reagovala kod izvedenog kornera, tako da je Ćeran neometano savladao Stojkovića u 47. minutu.

Partizan je nastavio da napada, a u 56. minutu Šćepović je asistirao Pjeru Boji, koji je ušao u igru nedugo pre toga, a ovaj je zaobišao golmana i vratio prednost svom timu.

Samo dva minuta kasnije, Šćepović je postigao svoj drugi gol, na asistenciju Moreire. Napadač je kad je primio loptu pobegao dvojici svojih čuvara i ušao u šesnaesterac za 4:2.

Smederevo je smanjilo prednost još jednom kontrom. Nenad Marinković prošao je po desnoj strani i dodao Rankoviću, a ovaj je smestio loptu u mrežu.

Konačnih 5:3 postavio je Petrović posle gužve u šesnaestercu Smedereva, kada je njegov slab šut prošao ispod ruke Rankovića.

Na tribinama je bio istaknut transparent podrške golmanu Stojkoviću, a navijači su mu sve vreme skandirali.