Real pobedio Malagu, Barselona bolja od Valensije

BEOGRAD, 17. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Real Madrida pobedili su Malagu sa 4:1, u utakmici sedmog kola španskog prvenstva i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Real je do pete prvenstvene pobede došao zahvaljujući dvostrukim strelcima Gonzalu Iguainu i Kristijanu Ronaldu.

Iguain je postigao golove u 30. i 65. minutu i svaki put asistirao mu je Ronaldo, dok je Portugalac tresao mrežu u 45. i 51. minutu, kada je bio precizan sa penala. Jedini gol za domaće postigao je Kris Stadsgard u 55. minutu.

Real je sada prvi sa 17 bodova, dok je Malaga na 12. mestu sa sedam bodova.

Barselona je na svom terenu pobedila Valensiju sa 2:1, i do meča Reala i Malage bila prva na tabeli.

Valensija je bila neporažena do ove utakmice, sa pet pobeda i remijem, ali su posle prvog poraza pali na treće mesto. Izabranici Pepa Gvardiole sada su drugi sa bodom zaostatka za Realom.

Barselona je do pobede došla boljom igrom i golovima u drugom poluvremenu, pošto je Valensija povela u 38. minutu preko Pabla Ernandesa.

Andres Inijesta izjednačio je u 48. minutu, posle asistencije Ćavija.

Pobedu katalonskom timu doneo je Karl Pujol u 63. minutu, posle dodavanja Ćavija, kada je glavom savladao golmana Cezara Sančesa, koji je najzaslužniji što Barselona nije slavila većom razlikom.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras Hetafe sa 2:0.

Domaći Atletiko poveo je u 37. minutu autogolom golmana Hetafea Žordija Kodina. Prethodno je Simao Sabrosa izveo slobodan udarac, lopta je prešla preko "živog zida", udarila u stativu, a zatim u ledja Kodina i ušla u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Dijego Košta u 73. minutu, posle asistencije Huana Velere.

Atletiko je trenutno četvrti na tabeli sa 13 bodova, a Hetafe je na sedmom mestu sa tri boda manje.