Evertonu gradski derbi, agonija Liverpula se nastavlja

BEOGRAD, 17. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Liverpula nastavili su sa lošim partijama ove sezone, u gradskom derbiju izgubili od domaćeg Evertona sa 2:0 u utakmici osmog kola prvenstva Engleske.

Gradski derbi ujedno je bio i duel dve ekipe koje se ove sezone bore za opstanak, a Everton je upisao 35. prvenstvenu pobedu u duelima protiv Liverpula na svom terenu.

U prvom poluvremenu Everton je imao terensku inicijativu i propustio je nekoliko dobrih prilika za gol.

Ipak, domaćin je konačno u 34. minutu uspeo da zatrese mrežu protivnika, kada je posle asistencije Simusa Kolmana, precizan bio Tim Kejhil.

Everton ni posle prvog gola nije odustao od ofanzive, a u 50. minutu konačan rezultat derbija postavio je Mikel Arteta, posle loše intervencije štopera Liverpula Sotirisa Kirjakosa.

Reprezentativac Srbije Milan Jovanović u timu Liverpula igrao je od 84. minuta, kada je zamenio Maksija Rodrigeza.

Evertonu je to druga pobeda u šampionatu, dok Liverpul još uvek ima samo jedan trijumf.