Čelsi slavio u Moskvi, tri boda i za Olimpik

BEOGRAD, 19. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri engleskog Čelsija savladali su u Moskvi domaći Spartak sa 2:0 u trećem kolu Lige šampiona i ostali jedina neporažena ekipa u Grupi F tog takmičenja.

Obe ekipe su pobedile u prva dva kola, a Čelsi se večeras vratio na stadion Lužnjiki, gde je 2008. izgubio od Mančester junajteda u finalu Lige šampiona.

Plavci su bili bolja ekipa tokom cele utakmice, a nakon nekoliko propuštenih dobrih prilika, stigli su do vođstva u 23. minutu, kada je Jurij Žirkov došao do lopte na 20 metara od gola i atraktvnim poluvolejom zatresao protivničku mrežu.

Pobedu gostiju u 43. minutu osigurao je Nikola Anelka, posle dodavanja Mikaela Esjena.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović igrao je celu utakmicu u dresu engleske ekipe.

Olimik je u drugoj utakmici Grupe F u Marseju savladao slovačku Žilinu golom Sulejmanea Dijavare posle kornera u 48. minutu i tako stigao do prvih bodova u Ligi šampiona.

Žilina je na poslednjem mestu bez bodova.