Roma razočarala, Bajern slavio autogolovima

BEOGRAD, 19. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Rome neočekivano su na svom terenu izgubili od Bazela sa 1:3, u trećem kolu Grupe E Lige šampiona, u kojoj je i Bajern u Minhenu savladao Kluž sa 3:2.

Aleksander Fraj je u 12. minutu postigao prvi gol za Bazel, ali je u 21. Marko Borijelo vratio nadu rimskom timu kada je izbio sam pred golmana Švajcaraca Franka Konstancu i lobovao ga.

Novi šok za Rimljane usledio je u 44. minutu kada je Samjuel Inkom prošao pored Jona Arnea Risea i Bazelu doneo novo vođstvo. Konačan rezultat postavio je rezervista Kabral u 90. minutu.

Bazel se tako izjednačio sa Romom i Klužom na tri osvojena boda, dok je Bajern na sigurnom prvom mestu sa maksimalnim učinkom od devet bodova.

Početak meča Bajerna sa Klužom nije nagoveštavao takav rasplet, pošto je Kadu na centaršut Roberta de Zerbija u 28. minutu doveo Rumune u vođstvo od 1:0.

Četiri minuta kasnije, međutim, Kadu je postigao autogol kojim je posle šuta Tonija Krosa rezultat izjednačen na 1:1.

Šest minuta potom Bajern je i preokrenuo rezultat, i to posle novog autogola Rumuna. Ovaj put šutirao je Holger Badštuber, a lopta je pogodila Kristijana Panina i završila u mreži Kluža.

Mario Gomes je u 77. minutu postigao i treći gol za Bajern, a Žuan Kulio je u 86. uspeo samo da ublaži poraz Kluža.