Lacio se učvrstio na prvom mestu

BEOGRAD, 24. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Lacija pobedili su Kaljari sa 2:1, u utakmici osmog kola italijanskog prvenstva i
učvrstili se na prvom mestu na tabeli Serije A.

Lacio je na svom terenu pobedio Kaljari sa 2:1 i stigao do šeste prvenstvene pobede. Golove za domaći tim postigli su Serđo Flokari u 22. i Stefano Mauri u 53. minutu, koji je i asistirao saigraču kod prvog kola.

Jedini gol za Kaljari postigao je Alesandro Matri u 59. minutu. Lacio sada ima 19 bodova, četiri više od Intera i pet od Milana. Kaljari je pretposlednji sa sedam bodova.

Fudbaleri Kjeva pobedili su Čezenu sa 2:1 i popeli se na četvrto mesto na tabeli. Sve golove na utakmici postigli su igrači Kjeva. Ekipa iz Verone povela je preko Boštjana Cesara u 21. minutu, a izjednačio je autoglom Roberto Guana u 44. minutu.

Pobedonosni gol za Kjevo postigao je Siril Tero u 90. minutu. Kjevo je sada četivrti na tabeli sa 13 bodova i ima bod manje od Milana i Intera, dok je Čezena 17. sa osam bodova.

Leče je do trećeg trijumfa u šampionatu došao pobedom nad Brešom od 2:1, dok je Udineze istim rezultatom pobedio Palermo.

Fudbaleri Đenove pobedili su Kataniju sa 1:0 golom Marka Rosija u 68. minutu, posle asistencije Rafinje, a bez golova odigrali su Bolonja i Juventus.

Parma i Roma su ranije danas odigrali bez golova, a sinoć je Fiorentina pobedila Parmu sa 2:1.

Fudbaleri Intera i Sampdorije odigrali su nerešeno 1:1. Poveli su gosti iz Đenove u minutu golom Stefana Gubretija, posle asistencije Antonija Kasana, a bod aktuelnom šampionu doneo je Samjuel Eto u 80. minutu. To je njegov ovosezonski 19. gol na 16 utakmica za Inter i reprezentaciju Kameruna.

Inter sada ima 15 bodova i preskočio je Milan na drugom mestu na tabeli, dok se Sampdorija bodom sa 10. popela na osmo mesto.