Majnc ponovo prvi, gol Kuzmanovića sa Štutgart

BEOGRAD, 24. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Majnca pobedili su Bajer iz Leverkuzena sa 1:0, u utakmici devetog kola Bundeslige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Jedini gol na utakmici postigao je Andreas Ivanšic u 70. minutu utakmice.

Majnc je posle osme pobede u prvenstvu ponovo prvi na tabeli sa 24 boda i ima dva više od Borusije iz Dortmunda, koja je danas odigrala nerešeno 1:1.

Hofenhajm je poveo u 10. minutu, a strelac je bio Demba Ba. Domaća Borusija mogla je da izjednači pet minuta kasnije, ali je Nuri Sahin promašio penal.

Bod Borusiji doneo je "rezervista" Antonio da Silva, koji je u trećem minutu sudijske nadoknade sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu iz slobodnog udarca.

Fudbaleri Štutgarta pobedili su na svom terenu Sent Pauli sa 2:0 i sa poslednjeg 18. popeli se na 14. mesto na tabeli. Domaći su poveli u 19. minutu golom Gerga Nedermajera, a konačan rezultat postavio je reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović, u 79. minutu.

Štutgart je sada sa sedam bodova van zone ispadanja, a Sent Pauli na 10. mestu ima šest bodova više.