Pobede Junajteda, Liverpula i Arsenala

BEOGRAD, 24. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Stouk siti sa 2:1, u utakmici devetog kola Premijer lige i vratili se na pet bodova zaostatka za vodećim Čelsijem.

Oba gola za Mančester junajted postigao je Havijer Ernandes, u 27. i 86. minutu. Jedini pogodak za domaći Stouk postigao je Sanli Tundžaj u 81. minutu.

Mančester je treći na tabeli sa 17 bodova i ima pet manje od vodećeg Čelsija, koji je juče pobedio Vulverhempton sa 2:0. Stouk je ostao na 10 bodova i nalazi se na 13. mestu.

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu Blekburn sa 2:1 i prekinuli niz od sedam utakmica u svim takmičenjima bez pobede.

Domaći su poveli u 48. minutu preko Sotirisa Kirjakosa, posle asistencije Stivena Džerarda, a posle tri minuta izjednačio je autogolom Džejmi Karager.

Pobedonosni gol za Liverpul postigao je Fernando Tores u 53. minutu, posle asistencije Džoa Kola. To je tek drugi gol u sezoni španskog reprezentativca.

Liverpul sada ima devet bodova, ali se i dalje nalazi na 18. mestu u zoni ispadanja, a toliko ima i Blekburn, koji zbog bolje gol-razlike zauzima 17. mesto.

Fudbaleri Arsenala pobedili su na gostovanju Mančester siti sa 3:0 i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Arsenal je poveo u 21. minutu golom Samija Nasrija, posle asistencije Andreja Aršavina. To je bio njegov sedmi gol u sezoni. "Tobdžije" su na poluvreme mogle da odu sa dva gola prednosti, ali je golman Sitija Džo Hart u 41. minutu odbranio penal Sesku Fabregasu.

Prednost od dva gola Arsenalu je u 67. minutu doneo Aleks Song, a konačan rezultat postavio je "rezervista" Niklas Bendtener, na asistenciju Nasrija.

Siti je imao svoje šanse, preko Karlosa Teveza i Davida Silve, ali čini se da je ekipu Roberta Mančinija "preseklo" rano isključenje Dedrika Bojate, koji je u petom minutu dobio crveni karton zbog starta nad Maruanom Šamakom.

Arsenal sada ima 17 bodova, koliko su sakupili i Mančester junajted i Mančester siti, ali "tobdžije" vode u toj grupi zbog bolje gol-razlike.