Vojvodina, Partizan i Zvezda u četvrtfinalu Kupa

BEOGRAD, 27. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri Partizana, Vojvodine i Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, dok su dva superligaša, Rad i Smederevo, eliminisani iz takmičenja.

Partizan je na svom terenu pobedio Proleter iz Novog Sada, dok je Crvena zvezda u Beogradu pobedila Borac iz Čačka.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su pobedili Proleter iz Novog Sada sa 3:0.

Golove su postigli Pjer Boja u 20, Ivica Iliev u 58. i Marko Šćepović u 68. minutu utakmice.

Pobedu Crvenoj zvedi doneli su Andrija Kaludjerović golovima u 45. i 84. minutu, Dejan Milovanović bio je strelac u 11. minutu, a Aval Isah u 63. minutu.

Rad je posle penala izgubio od Sindjelića u Nišu, a Smederevo od Teleoptika, takodje posle jedanaesteraca.

Vojvodina je prošla Srem iz Jakova posle penala. U četvrtfinale plasirali su se i Spartak pobedom nad Kolubarom, Sloboda Sevojno trijumfom nad Metalcem, kao i Jagodina, koja je u gostima pobedila Srem iz Sremske Mitrovice.

Rezultati utakmica osmine finala Kupa Srbije:

Kolubara - SPARTAK 1:2
Srem (Sremska Mitrovica) - JAGODINA 0:2
SLOBODA SEVOJNO - Metalac 2:1
Srem (Jakovo) - VOJVODINA 2:2 (posle penala 4:5)
SINDJELIĆ - Rad 0:0 (posle penala 4:2)
Smederevo - TELEOPTIK 0:0 (posle penala 3:4)
PARTIZAN - Proleter 3:0
CRVENA ZVEZDA - Borac 4:0

Žreb za četvrfinale održaće se u petak, 29. oktobra, a utakmice su na programu 10. novembra.