Druga pobeda odbojkašica Srbije u Japanu

BEOGRAD, 30. oktobra 2010. (Beta) - Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je u Tokiju selekciju Poljska sa 3:1 (19:25, 27:25, 26:24, 25:22) u drugom kolu Grupe A na Svetskom prvenstvu.

Izabranicama Zorana Terzića to je druga pobeda na šampionatu, dok je Poljska zabeležila drugi poraz.

Poljakinje su u prvom setu bile bolji rival i zasluženo povele sa 1:0, dok je u drugom setu ekipa Srbije imala više koncentracije u završnici i došla do izjednačenja.

U većem delu trećeg seta selekcija Poljske je vodila, u jednom trenutku čak i sa 20:16, ali je Srbije ponovo u završnici odigrala na visokom nivou, napravila preokret i najavila pobedu.

Nakon nešto lošijeg početka u četvrtom setu srpske odbojkašice su došle do vodjstva koje nisu ispuštale do kraja utakmice.

Reprezentacija Srbije sutra u trećem kolu igra protiv Perua, a meč počinje u 4.30 ujutru po srednjeevropskom vremenu.

SRBIJA: Nikolić 19, Brakočević 4, Malagurski 12, Krsmanović 12, Majstorović, Molnar 13, Antonijević, Vešović, Ognjenović 1, Veljković, Rašić 18, Ćebić.

POLJSKA: Zenik, Kosik 1, Okunijevska 8, Bednarek 1, Glinka-Mogental 6, Zaroslinska, Verblinska 16, Sadurek 5, Volos, Gajgal 9, Jagielo 5, Kačor 15.