Pobeda Juventusa u velikom derbiju

BEOGRAD, 30. oktobra 2010. (Beta) - Fudbaleri torinskog Juventusa pobedili su u Milanu istoimenu domaću ekipu sa 2:1, u derbi utakmici devetog kola prvenstva Italije.

To je prvi trijumf Juventusa u gostima Milanu u poslednjih pet godina.

"Stara dama" povela je u 24. minutu, kada je Paolo de Čelje odlično centrirao sa leve strane, a loptu je glavom u mrežu poslao Fabio Kvaljarela.

Milan je nakon primljenog gola "pojačao" tempo, ali domaći napadači nikako nisu uspevali da savladaju golmana Marka Storarija.

Juventus se, na drugoj strani, oslonio na kontranapade, a jedan takav u 66. minutu iskoristio je Alesandro del Pjero i postigao svoj 179. prvenstveni gol, čime je postao rekorder torinskog kluba.

Sve što je Milan do kraja utakmice uspeo da uradi bio je "utešni" pogodak Zlatana Ibrahimovića u 82. minutu.

U prvoj današnjoj utakmici fudbaleri Rome su na svom stadionu savladali Leče sa 2:0.